ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΗΣ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Σας ενημερώνουμε ότι με βάση την με αριθμό Φ7/129547/Δ1/20-10-2022 εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ, την Πέμπτη 27 Οκτωβρίου θα γίνουν εορταστικές  εκδηλώσεις  για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου. Τα παιδιά θα έρθουν χωρίς τσάντες και  το ολοήμερο δεν θα λειτουργήσει. Οι μαθητές θα έρθουν κανονικά το πρωί και θα σχολάσουν στις 9:40.

Οι μαθητές/τριες που συμμετέχουν στην στεφάνωση την Πέμπτη 27 Οκτωβρίου και ώρα 16:30 θα πρέπει να βρίσκονται στον χώρο του σχολείου με άμεση αναχώρηση για την πλατεία Ηρώων. Μετά την στεφάνωση οι μαθητές/τριες θα αποχωρήσουν από την πλατεία Μιαούλη.

Οι μαθητές/τριες που συμμετέχουν στην σημαία την Παρασκευή 28 Οκτωβρίου και ώρα 10:15 θα πρέπει να βρίσκονται στην εκκλησία του Αγίου Νικολάου και οι υπόλοιποι μαθητές /τριες που συμμετέχουν στην παρέλαση ώρα 11:00 στον χειμερινό κινηματογράφο “Παλλάς” φορώντας τα ρούχα της παρέλασης.