Πρόγραμμα Εορτασμού 28ης Οκτωβρίου 2021

Παρακαλούμε όπως ενημερωθείτε (πατώντας στον συγκεκριμένο σύνδεσμο) για το πρόγραμμα Εορτασμού της 28ης Οκτωβρίου 2021 το οποίο σας παραθέτουμε παρακάτω όπως μας στάλθηκε από την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου σήμερα 22/10/2021.

Πρόγραμμα Εορτασμού 28ης Οκτωβρίου 2021

Ενδυμασία παρέλασης μαθητών/τριων του 5ου Δημοτικού Σχολείου Ερμούπολης:

Κορίτσια: Μπλε φούστα, άσπρο πουκάμισο, μπλε αμάνικη καζάκα, καλσόν στο χρώμα του δέρματος, παπούτσια μαύρα (επιτρέπονται μαύρα αθλητικά χωρίς άλλους χρωματισμούς)
Αγόρια: Μπλε σκούρο παντελόνι ή σκούρο μπλε Τζην, άσπρο πουκάμισο, γραβάτα ριγέ  μπλε-άσπρη (δεμένη σε κόμπο), μπλε αμάνικη καζάκα, σκούρες κάλτσες, παπούτσια μαύρα (επιτρέπονται μαύρα αθλητικά χωρίς άλλους χρωματισμούς).

Το φουλάρι για τα κορίτσια και οι κονκάρδες για τα αγόρια και τα κορίτσια θα δοθούν από το σχολείο.

Το τμήμα της παρέλασης (αγοριών και κοριτσιών) την Πέμπτη 28/10/2021 θα πρέπει να βρίσκονται 11:00 π.μ. στον χειμερινό Κινηματογράφο ΠΑΛΛΑΣ.

Η αποχώρηση των μαθητών μετά το πέρας της παρέλασης  θα γίνει από τον θερινό Κινηματογράφο ΠΑΛΛΑΣ.