Ενημέρωση για τις εγγραφές στο 2ο Γυμνάσιο Σύρου

Σας αναρτούμε την ενημέρωση,για τις εγγραφές των μαθητών μας στην Α΄τάξη του Γυμνασίου, από τον Διευθυντή του 2ου Γυμνασίου Σύρου:

“Παρακαλούμε πολύ να ενημερώσετε τους/τις μαθητές/τριες της ΣΤ’ τάξης που θα εγγραφούν για το σχολ. έτος 2021-2022 στο 2ο Γυμνάσιο Σύρου και θα χρησιμοποιούν λεωφορείο για την προσέλευσή τους, ότι η απόσταση της οικίας τους από το σχολείο για να δικαιούνται την δωρεά μετακίνηση, πρέπει να είναι μεγαλύτερη από τα 2,5 χιλιόμετρα.

Όσα παιδιά εμπίπτουν σε αυτή την κατηγορία θα πρέπει κατά την εγγραφή τους οι κηδεμόνες τους, να έχουν μαζί τους ένα αντίγραφο λογαριασμού κοινής ωφέλειας (π.χ. λογαριασμό ΔΕΗ) και μια φωτογραφία τύπου ταυτότητας για να μπορούμε να εκδώσουμε το Ειδικό Μαθητικό Δελτίο (ΕΜΔ).

Την επόμενη εβδομάδα θα αναρτηθούν στο blog του σχολείου μας https://blogs.sch.gr/2gymsyro πληροφορίες και οδηγίες για την εγγραφή των παιδιών στο Γυμνάσιο”.

Ο Διευθυντής του 2ου Γυμνασίου Σύρου

Νικόλαος Γ. Ρούσσος