ΕΓΓΡΑΦΕΣ Α΄ΤΑΞΗΣ 2018-2019

ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ

ΤΗΛΕΦΩΝΟ : 22810 88648

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Για το σχολικό έτος 2018- 2019 στην Α΄ τάξη του Δημοτικού εγγράφονται μαθητές/ τριες  που γεννήθηκαν το έτος 2012.

Εγγραφές γίνονται από 2 έως και 18 Μαΐου 2018 κάθε ημέρα(13.15΄ – 14.00΄).

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ:

1. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου.
  2. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή/τριας ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν όλα τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  3. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Το σχετικό έντυπο θα δοθεί κατά την εγγραφή και θα πρέπει να προσκομιστεί στη διευθύντρια του σχολείου το αργότερο μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου)
  4. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο να διαπιστώνεται η διεύθυνση μόνιμης κατοικίας του μαθητή. Τέτοιο στοιχείο μπορεί να είναι οποιοδήποτε από τα παρακάτω:
  • Λογαριασμοί ΔΕΚΟ (ΔΕΗ και όταν δεν υπάρχει, ύδρευσης).
  • Το μισθωτήριο της κατοικίας το οποίο έχει ανακτηθεί από το σύστημα TAXISNET ως ηλεκτρονική υποβολή μισθώματος.
  • Το εκκαθαριστικό της εφορίας.
  • Το συμβόλαιο αγοράς κατοικίας.

Σε καμία περίπτωση αποδεικτικό στοιχείο της μόνιμης κατοικίας δεν μπορεί να θεωρηθεί η Υπεύθυνη Δήλωση οιουδήποτε, περί φιλοξενίας καθώς και η διεύθυνση εργασίας των γονέων.

Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΖΩΤΟΥ